Do komitetu noblowskiego z całego świata spływają nominacje do Pokojowej Nagrody Nobla dla Prezydenta Urugwaju. W Polsce do nominacji za legalizację marihuany dołączyli się politycy Twojego Ruchu.
Maciej Kowalski - konopny rolnik, obywatel "Polski B"
"Serdecznie proszę o rozważenie kandydatury Pana José Mujica, Prezydenta Urugwaju, do Pokojowej Nagrody Nobla 2014. Przyczyną mojego poparcia dla Pana Mujica jest odrzucenie przez niego prohibicyjnego dogmatu w polityce narkotykowej i odważny ruch w kierunku legalizacji marihuany w Urugwaju.
Jako przedstawiciel partii, która aktywnie włącza się w liberalizację prawa narkotykowego w Polsce, z wielką radością przyjąłem wiadomość o postępach poczynionych w tym zakresie. Poprzez stworzenie legalnego, regulowanego rynku cannabis, Pan Mujica oszczędził użytkownikom marihuany represji oraz groźby sankcji karnych. Oprócz ukłonu w kierunku praw człowieka i obywatela we własnym kraju, wywołał tym samym międzynarodową dyskusję, która mam nadzieję doprowadzi do zakończenia szkodliwej wojny z narkotykami i pomoże znowelizować przestarzałe konwencje ONZ w zakresie przeciwdziałania narkomanii.
Ufam, że Komitet Noblowski podziela moje przekonania, iż racjonalne i przełomowe poglądy i działania Prezydenta José Mujica w zakresie polityki narkotykowej zasługują na najwyższe uznanie i wyróżnienie. "
Pismo o takiej treści wystosowali posłowie Twojego Ruchu w akcie poparcia i wdzięczności dla rewolucyjnego gestu Urugwajczyka. Większość osób nie będących bezpośrednio zainteresowanych prawem narkotykowym nie zdaje sobie sprawy z potężnych kosztów i konswkewncji społecznych, jakie nieskuteczna prohibicja wyrządziła na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Prezydent Urugwaju jest pierwszą osobą, która odważyła się sprzeciwić przestarzałym konwencjom ONZ i wbrew ich postanowieniom doprowadził do legalizacji marihuany.
Zgodnie z wolą Alfreda Nobla, pokojowa nagroda jego imienia przyznawana jest tym, którzy "wykonali największą lub najlepszą pracę na rzecz braterstwa między narodami, likwidacji bądź ograniczenia stałych armii i udziału oraz promowania kongresów pokojowych". Referenda na poziomie stanowym w USA, oświadczenia południowoamerykańskich polityków i przecieki z raportów ONZ sugerują, że Urugwaj uruchomił nieodwracalny proces zawieszenia broni w wojnie z narkotykami. Za rolę w zapoczątkowaniu końca tej ogólnoświatowej paranoi, Nobel się należy.